]]>
close
EN

„10 METRÓW ZACHOWUJ (SIĘ)” – KAMPANIA ZARZĄDU DRÓG MIEJSKICH W WARSZAWIE

data publikacji: 21 maja 2020

Według statystyk zaprezentowanych przez ZDM co czwarty wypadek w Warszawie powodowany jest pośrednio przez osoby parkujące w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych. Kierowcy samochodów, zastawiając przejścia, nie dają szansy innym na dostrzeżenie pieszego wchodzącego na jezdnię.

Urząd m.st. Warszawy i Zarząd Dróg Miejskich podejmuje działania mające na celu poprawę sytuacji pieszych na stołecznych drogach, m. in. poprawiając bezpieczeństwo w rejonie przejść.
Kampania społeczna „10 metrów” to kolejny zaplanowany element działań w tym zakresie. Kampania adresowana jest do kierowców i ma na celu zwrócić uwagę na zagrożenie wynikające z nielegalnego, nieprawidłowego parkowania samochodów w rejonie przejść. Głównym elementem kampanii jest sfilmowany eksperyment społeczny (spot), dotyczący właśnie tego zagadnienia. Spot uwidacznia zagrożenia płynące z nieprawidłowego parkowania w mieście, ostrzega przed niepoprawnym zachowaniem, ponadto prezentuje nawyki warszawskich kierowców i ich uzasadnienia nieostrożności na drodze.
Link do spotów: