]]>
close
EN

Wiadomości

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

data publikacji: 13 listopada 2020

W dniu 15 listopada 2020 roku na całym świecie obchodzony będzie po raz kolejny Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Główne uroczystości obchodów Dnia Pamięci w Polsce od kilku lat odbywają się w Zabawie koło Tarnowa w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny jak również przy pomniku ofiar wypadków i katastrof „Przejście”. W tym roku obchody mają charakter światowy. Razem z nami świętować będą przedstawiciele FEVR, RoadPeac, ONZ, Komisji Europejskiej, Europejskiej Rady ds Transportu ETSC.

Rynek kamperów w Polsce

data publikacji: 6 listopada 2020

Kampery to nowy sposób wakacyjnego podróżowania, nie tylko w pandemii COVID -19. W roku 2020 zainteresowanie takim sposobem podróżowania bardzo wzrosło.

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

data publikacji: 30 października 2020

Instytut Transportu Samochodowego zorganizował kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

JAK ZAPEWNIĆ BEZPIECZNE CHODZENIE PIESZO I JAZDĘ NA ROWERZE PO EUROPEJSKICH MIASTACH

data publikacji: 20 października 2020

W dniu 14 października 2020 roku odbyło kolejne seminarium PIN zorganizowane przez Europejską Radę ds. Transportu ETSC.

ROADPOL Safety Days, 16-22 września 2020 roku

data publikacji: 15 października 2020

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności (European Mobility Week), we wszystkich europejskich krajach prowadzona była kampania pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. Celem kampanii była redukcja liczby ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym, tak aby przynajmniej jednego, dnia nie było ich w ogóle. Czy to się udało?

Kalkulator bezpieczeństwa ruchu drogowego (ROAD SAFETY CALCULATOR)

data publikacji: 14 października 2020

Seminaria online- 27, 28 I 29 października 2020 r. NARZĘDZIE WSPIERANIA DECYZJI STRATEGICZNYCH

ESRA (E-Survey of Road Users’ Attitudes) - Badanie ankietowe dotyczące postaw uczestników ruchu drogowego

data publikacji: 14 października 2020

Można już rejestrować się na kolejne seminaria prezentujące wyniki projektu ESRA2 !!!!!!!! Najbliższe seminarium odbędzie się 21 października: „Senior road users + Support for policy measures”.

Projekt KROS- Knights for Road Safety - Rycerze Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

data publikacji: 7 października 2020

Zainteresowanych dokształcaniem się w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego i poszukujących nowych metod przekazywania wiedzy zapraszamy do udziału w realizacji projektu KROS.

COVID-19, a mobilność w Unii Europejskiej - PIN Report European Transport Safety Council

data publikacji: 1 października 2020

Bezprecedensowy spadek ofiar śmiertelnych o 36% w UE w związku z wprowadzeniem ograniczeń ruchu i przemieszczania się w krajach Unii Europejskiej w kwietniu 2020 roku – PIN Report ETSC

ESRA (E-Survey of Road Users’ Attitudes) - Badanie ankietowe dotyczące postaw uczestników ruchu drogowego

data publikacji: 22 września 2020

23 września 2020 rozpoczyna się seria seminariów prezentujących wyniki projektu ESRA2 – Globalne badanie kultury bezpieczeństwa ruchu drogowego w celu wsparcia rozwoju skutecznej polityki brd. Założeniem projektu ESRA jest naukowe wsparcie w procesie tworzenia polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego na poziomie krajowym i międzynarodowym poprzez badanie reprezentatywnych grup użytkowników dróg. Jest to możliwe dzięki porównywalnym wynikom we wszystkich krajach uczestniczących dzięki jednolitej metodzie badawczej i identycznym pytaniom w kwestionariuszu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10