]]>
close
EN

Lista aktualności

Korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami w Polsce w 2014 roku

data publikacji: 23 kwietnia 2015

Kolejny raport przygotowany przez specjalistów z Instytutu Transportu Samochodowego oraz firmy Heller Consult na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ukazuje niepokojący trend wśród kierowców poruszających się po polskich drogach – coraz więcej osób korzysta z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu.

Nowy raport Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Prędkość pojazdów w Polsce w 2014r.

data publikacji: 27 marca 2015

Badania prędkości, przeprowadzone w 2014 r. przez Instytut Transportu Samochodowego oraz firmę Heller Consult na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady BRD, są pierwszymi od ponad 5 lat zrealizowanymi na tak dużą skalę. Pomiary wykonane w 94 punktach objęły 900 tys. samochodów. Zmierzono zarówno prędkość jak i odstępy między autami.

Stosowanie kasków ochronnych przez użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów w Polsce w 2014 r.

data publikacji: 9 marca 2015

Nowy raport Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: „Stosowanie kasków ochronnych przez użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów w Polsce w 2014 r.” przedstawia wyniki pomiarów wykonanych przez specjalistów z Instytutu Transportu Samochodowego oraz firmy Heller Consult z 86 punktów pomiarowych w całej Polsce.

Stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci w Polsce w 2014 r.

data publikacji: 16 lutego 2015

Polacy coraz częściej zapinają pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Z każdym rokiem przybywa również małych pasażerów podróżujących w fotelikach. To najważniejsze ustalenia z badania przeprowadzonego przez Instytut Transportu Samochodowego na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ekspertyza prawna nt. działania instytucji wiodących odpowiedzialnych za BRD w krajach UE

data publikacji: 10 lutego 2015

Rekomendacje autorów ekspertyzy prawnej w której przeanalizowano działanie instytucji wiodących odpowiedzialnych za BRD w krajach UE jednoznacznie wskazują – Polsce potrzebny jest międzyresortowy pełnomocnik Rządu ds. BRD obsługiwany przez wyspecjalizowaną komórkę organizacyjną w urzędzie ministra właściwego ds. transportu.

Ochrona pieszych: podręcznik dla organizatorów ruchu pieszego

data publikacji: 2 lutego 2015

Na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2013 roku przeprowadzono badania skuteczności wybranych urządzeń bezpieczeństwa pieszych, dokonano analizy problemu i przeglądu międzynarodowych dobrych praktyk.

Nowy raport o kosztach wypadków drogowych w Polsce

data publikacji: 16 stycznia 2015

Na stronie internetowej Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opublikowano najnowszy raport o kosztach wypadków drogowych w Polsce w 2013 r.

O POBR w Sejmie

data publikacji: 12 września 2014

Polskie Obserwatorium Ruchu Drogowego było przedmiotem pytań poselskich na 74 posiedzeniu Sejmu RP w dniu 11 września 2014 r.

Kampania Golden Rules - Złote Zasady Bezpiecznej Jazdy w Polsce

data publikacji: 12 września 2014

Golden Rules to inicjatywa podjęta przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA oraz firmę Michelin w 2011 r., w ramach międzynarodowej kampanii FIA Action for Road Safety. Działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego wspierają znani sportowcy m.in. Emerson ittipaldi, Sebastian Vettel, Sebastien Loeb, Yvan Muller oraz Monisha Kaltenborn.

Ogólnopolski monitoring zachowań uczestników ruchu drogowego

data publikacji: 10 września 2014

Na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, po 6 latach przerwy, wznowiony zostanie ogólnopolski monitoring zachowań uczestników ruchu drogowego. Monitoring obejmie: pomiary prędkości pojazdów, w tym udział i skalę przekroczeń prędkości, poziom stosowania pasów bezpieczeństwa, fotelików dziecięcych, kasków ochronnych przez motocyklistów i rowerzystów oraz stopień korzystania z telefonów komórkowych w trakcie kierowania pojazdem.

1 2 3 4 5 6 7 8