]]>
close
EN

Wiadomości

KLUCZOWE ZASADY EDUKACJI Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO I MOBILNOŚCI – RAPORT ETSC 2020

data publikacji: 22 maja 2020

W 2020 roku ukazała się publikacja ETSC (w ramach projektu LEARN!) pt. Key principles for traffic safety and mobility education kontynuująca temat szkolnego wychowania komunikacyjnego dzieci i młodzieży. Poprzedni raport ETSC (etsc.eu/wp-content/uploads/ETSC-LEARN-Report-on-the-Status-of-Traffic-Safety-and-Mobility-Education-in-Europe.pdf) wykazał, że zapewnianie takiej edukacji różni się znacznie w poszczególnych krajach Europy, a większość z nich nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Ostateczne dane o wypadkach 2019

data publikacji: 20 maja 2020

Liczba zabitych w wypadkach drogowych w Polsce wzrosła w roku 2019, tak wynika z ostatecznych danych Komedy Głównej Policji.

Spotkanie Polskich Sygnatariuszy Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

data publikacji: 16 maja 2019

W dniu 11 czerwca 2019 r. Instytut Transportu Samochodowego oraz VIAS - Belgijski Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizują uroczyste spotkanie polskich Sygnatariuszy Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (European Road Safety Charter). Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego.

Ostateczne dane o wypadkach 2018

data publikacji: 29 marca 2019

Liczba zabitych w wypadkach drogowych w Polsce wzrosła w roku 2018, tak wynika z ostatecznych danych Komedy Głównej Policji.

Raport ETSC - Status edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i mobilności w Europie

data publikacji: 4 marca 2019

W styczniu 2019 roku ukazał się raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) pod tytułem Status edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i mobilności w Europie (The Status of Traffic Safety and Mobility Education in Europe).

Światowy Raport o Stanie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WHO

data publikacji: 14 grudnia 2018

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała najnowszy Światowy Raport o Stanie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Raporty WHO opracowywane są co dwa – trzy lata i służą między innymi monitorowaniu postępów w ramach Dekady Działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego 2011-2020.

Medal za wynalazczość dla POBR

data publikacji: 1 listopada 2018

W dniach 1-4 listopada 2018 roku w Norymberdze odbyły się jubileuszowe 70. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2018”. Polskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostało uhonorowane i otrzymało medal od organizacji wynalazczej z Chorwacji (Union of Croatian Innovators).

Złoty medal dla POBR

data publikacji: 19 lipca 2018

Polskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostało nagrodzone złotym medalem na Międzynarodowych Targach Wynalazków Invent Arena 2018.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czyli o czym należy pamiętać wybierając się w wakacyjną podróż

data publikacji: 19 czerwca 2018

Już po raz dziewiąty w ramach wspólnej akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?”, 53 instytucje przygotowały porady pomocne dla osób, które planują urlop. Informacje dotyczą niemal wszystkich dziedzin – od bezpieczeństwa po kwestie zdrowotne i przyrodnicze. Instytut Transportu Samochodowego radzi jak bezpiecznie podróżować rowerem, samochodem, motocyklem, pieszo.

Ostateczne dane o wypadkach 2017

data publikacji: 21 lutego 2018

Liczba wypadków drogowych oraz ich ofiar zmalała w roku 2017, tak wynika z ostatecznych danych Komedy Głównej Policji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10