]]>
close
EN

Wiadomości

Trzeci Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

data publikacji: 29 kwietnia 2015

W dniach 4-10 maja 2015 roku będzie obchodzony Trzeci Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: „Dzieci a Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” organizowany pod egidą ONZ.

Nowy projekt naukowo badawczy

data publikacji: 27 kwietnia 2015

W Instytucie Transportu Samochodowego realizowany jest nowy projekt naukowo-badawczy o nazwie SaferWheels. Jego celem jest zbadanie uwarunkowań wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów w Unii Europejskiej.

Konferencja „Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze"

data publikacji: 24 kwietnia 2015

W dniu 17 marca 2015 roku w Sejmie Rzeczpospolitej Polski odbyła się konferencja „Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Dobra praktyka.”

Korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami w Polsce w 2014 roku

data publikacji: 23 kwietnia 2015

Kolejny raport przygotowany przez specjalistów z Instytutu Transportu Samochodowego oraz firmy Heller Consult na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ukazuje niepokojący trend wśród kierowców poruszających się po polskich drogach – coraz więcej osób korzysta z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu.

Nowy raport Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Prędkość pojazdów w Polsce w 2014r.

data publikacji: 27 marca 2015

Badania prędkości, przeprowadzone w 2014 r. przez Instytut Transportu Samochodowego oraz firmę Heller Consult na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady BRD, są pierwszymi od ponad 5 lat zrealizowanymi na tak dużą skalę. Pomiary wykonane w 94 punktach objęły 900 tys. samochodów. Zmierzono zarówno prędkość jak i odstępy między autami.

Stosowanie kasków ochronnych przez użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów w Polsce w 2014 r.

data publikacji: 9 marca 2015

Nowy raport Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: „Stosowanie kasków ochronnych przez użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów w Polsce w 2014 r.” przedstawia wyniki pomiarów wykonanych przez specjalistów z Instytutu Transportu Samochodowego oraz firmy Heller Consult z 86 punktów pomiarowych w całej Polsce.

Stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci w Polsce w 2014 r.

data publikacji: 16 lutego 2015

Polacy coraz częściej zapinają pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Z każdym rokiem przybywa również małych pasażerów podróżujących w fotelikach. To najważniejsze ustalenia z badania przeprowadzonego przez Instytut Transportu Samochodowego na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ekspertyza prawna nt. działania instytucji wiodących odpowiedzialnych za BRD w krajach UE

data publikacji: 10 lutego 2015

Rekomendacje autorów ekspertyzy prawnej w której przeanalizowano działanie instytucji wiodących odpowiedzialnych za BRD w krajach UE jednoznacznie wskazują – Polsce potrzebny jest międzyresortowy pełnomocnik Rządu ds. BRD obsługiwany przez wyspecjalizowaną komórkę organizacyjną w urzędzie ministra właściwego ds. transportu.

Ochrona pieszych: podręcznik dla organizatorów ruchu pieszego

data publikacji: 2 lutego 2015

Na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2013 roku przeprowadzono badania skuteczności wybranych urządzeń bezpieczeństwa pieszych, dokonano analizy problemu i przeglądu międzynarodowych dobrych praktyk.

Nowy raport o kosztach wypadków drogowych w Polsce

data publikacji: 16 stycznia 2015

Na stronie internetowej Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opublikowano najnowszy raport o kosztach wypadków drogowych w Polsce w 2013 r.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10