]]>
close
EN

Wiadomości

O POBR w Sejmie

data publikacji: 12 września 2014

Polskie Obserwatorium Ruchu Drogowego było przedmiotem pytań poselskich na 74 posiedzeniu Sejmu RP w dniu 11 września 2014 r.

Kampania Golden Rules - Złote Zasady Bezpiecznej Jazdy w Polsce

data publikacji: 12 września 2014

Golden Rules to inicjatywa podjęta przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA oraz firmę Michelin w 2011 r., w ramach międzynarodowej kampanii FIA Action for Road Safety. Działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego wspierają znani sportowcy m.in. Emerson ittipaldi, Sebastian Vettel, Sebastien Loeb, Yvan Muller oraz Monisha Kaltenborn.

Ogólnopolski monitoring zachowań uczestników ruchu drogowego

data publikacji: 10 września 2014

Na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, po 6 latach przerwy, wznowiony zostanie ogólnopolski monitoring zachowań uczestników ruchu drogowego. Monitoring obejmie: pomiary prędkości pojazdów, w tym udział i skalę przekroczeń prędkości, poziom stosowania pasów bezpieczeństwa, fotelików dziecięcych, kasków ochronnych przez motocyklistów i rowerzystów oraz stopień korzystania z telefonów komórkowych w trakcie kierowania pojazdem.

Road Show

data publikacji: 2 września 2014

Instytut Transportu Samochodowego patronuje realizacji programu edukacyjnego ROAD SHOW. Jest to innowacyjny, międzynarodowy program edukacyjny na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego skierowany do młodzieży w wieku 16-20 lat.

8 Konferencja Programu PIN

data publikacji: 11 lipca 2014

W dniach 18-19 czerwca w Brukseli odbyła się 8 Konferencja Programu PIN. Program PIN (Performance Index) uruchomiony został w 2006 roku, jest koordynowany przez European Transport Safety Council (ETSC), a jego celem jest monitorowanie postępów krajów członkowskich w ograniczaniu zagrożeń na drogach Europy.

Stan BRD w Polsce 2013 - najnowszy raport Krajowej Rady BRD

data publikacji: 23 maja 2014

Jak zmieniło się bezpieczeństwo na polskich drogach w ubiegłym roku? Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opublikowała najnowszy raport dot. stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i działań zrealizowanych w tym zakresie w 2013 r.

Ogólnopolska Konferencja Otwierająca Polskie Obserwatorium BRD

data publikacji: 22 maja 2014

W dniu 22 maja 2014 roku w Hotel Radisson Blu Sobieski w Warszawie, odbyła się ogólnopolska konferencja otwierająca działalność Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (POBR), której celem było zaprezentowanie POBR szerszemu gronu potencjalnych użytkowników.

Otwarcie Polskiego Obserwatorium BRD

data publikacji: 21 maja 2014

W dniu 21 maja 2014 r. w Instytucie Transportu Samochodowego odbyło się seminarium inaugurujące działalność Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - instytucji, która została powołana do gromadzenia, analizowania i upowszechniania danych z zakresu brd. Oficjalnego otwarcia POBR dokonali: Maciej Mosiej, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Marcin Ślęzak, Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego.

Strona internetowa POBR

data publikacji: 20 maja 2014

20 maja 2014 r. uruchomiono stronę internetową Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Komunikat personalny

data publikacji: 12 marca 2014

Decyzją Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Infrastruktury i Rozwoju Pani Elżbiety Bieńkowskiej dr hab. inż. Marcin Ślęzak z dniem 11 marca 2014 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Instytutu Transportu Samochodowego. Dyrektor Ślęzak odebrał nominację z rąk Sekretarza Stanu w MIR - Pana Zbigniewa Rynasiewicza. Decyzja Pani Minister zakończyła tym samym trwającą od 23 października 2013 roku procedurę konkursową mającą na celu wyłonienie nowego Dyrektora ITS.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10