]]>
close
EN

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

data publikacji: 9 marca 2017

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

7 marca 2017 r. Instytut Transportu Samochodowego odwiedziła Eva Prudilová przedstawicielka Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, reprezentująca P.A.U. Education z Barcelony, organizację odpowiedzialną za koordynację działań Karty.

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to największa platforma społeczeństwa obywatelskiego działająca od 2004 r. na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Jako inicjatywa prowadzona przez Komisję Europejską, Karta odgrywa istotną rolę w ogólnoeuropejskich dążeniach do tego, aby nasze drogi były bezpieczniejsze. To wspólnota, która zrzesza obecnie ponad 3200 członków (w tym 116 z Polski) dążących do poprawy standardów bezpieczeństwa i kultury na drogach poprzez rzeczywiste zaangażowanie i podejmowanie konkretnych działań.
Członkowie tej społeczności reprezentują organizacje, przedsiębiorstwa i instytucje wdrażające inicjatywy adresowane do swoich członków, pracowników i reszty społeczeństwa obywatelskiego.
Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma na celu promowanie zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w całej Europie. Jej misja opiera się na podstawowych zasadach działania społeczeństwa: konieczności połączenia wysiłków zainteresowanych stron i społeczeństwa obywatelskiego w celu przejęcia wspólnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo na drogach w swojej okolicy, regionie, kraju.
Instytut Transportu Samochodowego, który jest sygnatariuszem Karty od 2009 r. będzie z jeszcze większym zaangażowaniem wspierał działania realizowane w ramach Karty.