]]>
close
EN

Liderzy promocji bezpieczeństwa drogowego wybrani

data publikacji: 28 listopada 2016

Liderzy promocji bezpieczeństwa drogowego wybrani

25 listopada 2016 roku Kapituła Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego wyróżniła osoby, firmy, media, instytucje i organizacje pozarządowe, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Laureatką w kategorii Osoba roku została Pani Katarzyna Dobrzańska-Junco – założycielka Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Wyróżniona za aktywne, bezinteresowne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, za tworzenie ogólnopolskich kampanii edukacyjnych skierowanych do młodych kierowców, dzieci i młodzieży, za zaangażowanie w pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach, ich rodzinom, a także bliskim ofiar śmiertelnych. Kapituła nagrody doceniła stworzenie przez Panią Katarzynę znakomitego modelu współpracy na rzecz bezkompromisowej walki o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Katarzyna Dobrzańska-Junco to prelegentka konferencji i seminariów naukowych, autorka wielu artykułów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, współtworząca i prowadząca program Radiostrada Nocą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To pomysłodawczyni i realizatorka programów: PrzyWracam, Jadę z Wyobraźnią, Road Show, Państwowe obchody Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, Radiostrada Nocą, Akademia Jasnej Sówki. Działalność wyróżnionej spotyka się z dużym zainteresowaniem środowisk działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, szkół, ośrodków szkolenia kierowców, czy innych centrów edukacji.

 

Nagrodę Pani Katarzynie wręczył Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego Pan prof. nzw. dr hab. inż. Marcin Ślęzak.

Miło nam poinformować, że Kapituła Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego wręczyła podziękowania dla Pani Marii Dąbrowskiej – Loranc, kierownika Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS za wieloletnie, osobiste zaangażowanie w działalność wspomnianego Stowarzyszenia.