]]>
close
EN

Publikacje

ETSC, EUROPEAN TRANSPORT SAFETY COUNCIL

data publikacji: 7 kwietnia 2021

W tej części znajdują się publikacje ETSC (raporty naukowe, arkusze informacyjne, biuletyny) dot. wybranych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Publikacje stanowią niezależne źródło wiedzy nt. bezpieczeństwa transportu i są przeznaczone dla Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i rządów poszczególnych krajowych. Publikacje ETSC powstają na podstawie badań naukowych i najlepszych praktyk w zakresie ograniczenia wypadków i ich ofiar w transporcie.

PIN FLASH 39 ETSC: Jak poprawić bezpieczeństwo lekkich i ciężkich pojazdów ciężarowych w krajach UE

data publikacji: 26 lutego 2021

Na stronach ETSC pojawił się kolejny raport nt. How to improve the safety of goods vehicles in the EU? - PIN Flash Report 39

PIN FLASH 38 ETSC: Jak bezpieczne jest poruszanie się pieszo i jazda na rowerze w Europie

data publikacji: 24 lutego 2021

W ramach kolejnego PIN Flash Europejska Rada ds. Transportu, ETSC w październiku 2020 roku opublikowała dane dotyczące jak bezpieczne jest poruszanie się pieszo i jazda na rowerze w Europie.

International Transport Forum opublikował nowy raport

data publikacji: 10 grudnia 2020

Międzynarodowe Forum Transportu (ITF) opublikowało raport pn. Bezpieczniejsze ulice miast. Dokument ten ma na celu wsparcie miast w wyznaczaniu celów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz monitorowanie postępów w poprawie bezpieczeństwa na drogach miejskich.

IRTAD Road Safety Annual Report, 2020

data publikacji: 26 listopada 2020

International Transport Forum (ITF) opublikowało kolejny Roczny Raport Bezpieczeństwa na Drogach (Road Safety Annual Report 2020). Wg zgromadzonych danych w 2019 roku w większości krajów liczba ofiar śmiertelnych była mniejsza niż średnia z lat 2016-18.

COVID-19, a mobilność w Unii Europejskiej - PIN Report European Transport Safety Council

data publikacji: 1 października 2020

Bezprecedensowy spadek ofiar śmiertelnych o 36% w UE w związku z wprowadzeniem ograniczeń ruchu i przemieszczania się w krajach Unii Europejskiej w kwietniu 2020 roku – PIN Report ETSC

IRTAD Road Safety Annual Report

data publikacji: 3 września 2020

International Transport Forum (ITF) co roku publikuje Roczny Raport Bezpieczeństwa na Drogach (Road Safety Annual Report).

14th Annual Road Safety Performance Index (PIN) Report

data publikacji: 26 sierpnia 2020

Na stronach European Transport Safety Council (ETSC) ukazał się kolejny raport porównujący wskaźniki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz realizację celów redukcji liczby zabitych na drogach w Unii Europejskiej zgodnie z programem na lata 2010-2020.