]]>
close
EN

Dzień Dziecka – Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (CBR) Instytutu Transportu Samochodowego w szkole podstawowej w miejscowości Bielicha (woj. mazowieckie)

data publikacji: 10 czerwca 2021

W dniu 1 czerwca 2021 CBR brał udział w wydarzeniach związanych z Dniem Dziecka w aspekcie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zaprezentowano doświadczenia obejmujące jazdę w kasku ochronnym oraz batak- urządzenie sprawdzające czas reakcji i rozproszenie uwagi.

Dzień Dziecka w szkole  podstawowej w Bielisze koło Radomia został całkowicie poświęcony  problematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach z wychowania komunikacyjnego. Na terenie szkoły oraz boiska przygotowane zostały atrakcyjne stanowiska do ćwiczeń  mających na celu poszerzyć wiedzę wśród najmłodszych, promować właściwe postawy na drodze oraz kształtować kulturę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla uczniów szkoły przygotowano zadania dostosowane do wieku dzieci. Oprócz stanowiska CBR znajdowały się inne namioty tematyczne nawiązujące do bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in.: Inspekcji Transportu Drogowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polskich Linii Kolejowych. Dzieci mogły zapoznać się z pracą różnych służb czy obejrzeć  wizualizacje wypadków w ruchu kolejowym. W wydarzeniu brał udział Premier Mateusz Morawiecki, który miał okazję porozmawiać z uczniami szkoły i wziąć udział w lekcji bezpieczeństwa, a także zwiedzić stoiska. Obecny był również Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Źródło:

https://www.gov.pl/web/premier/premier-nowe-zasady-w-bezpieczenstwie-ruchu-drogowego-maja-doprowadzic-do-tego-zeby-bylo-jak-najmniej-wypadkow