]]>
close
EN

Wiadomości

VIII KRAKOWSKIE DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021

data publikacji: 25 lutego 2021

Kraków, 24-26 lutego 2021 r.

PIN FLASH 38 ETSC: Jak bezpieczne jest poruszanie się pieszo i jazda na rowerze w Europie

data publikacji: 24 lutego 2021

W ramach kolejnego PIN Flash Europejska Rada ds. Transportu, ETSC w październiku 2020 roku opublikowała dane dotyczące jak bezpieczne jest poruszanie się pieszo i jazda na rowerze w Europie.

Inspektorat Transportu Drogowego podwaja liczbę rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle. Nowe instalacje w 18 miastach.

data publikacji: 2 lutego 2021

CANARD (jednostka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, utworzona w celu centralizacji i automatyzacji nadzoru nad ruchem drogowym) ogłosił przetarg na systemy rejestrujące przejazdy na czerwonym świetle. Zostaną one zainstalowane na 30 skrzyżowaniach w 18 miastach. Te skrzyżowania naukowcy Instytutu Transportu Samochodowego wskazali jako najbardziej niebezpieczne.

6 Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniach 17 – 23 maja 2021 roku

data publikacji: 19 stycznia 2021

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła tydzień od 17 do 23 maja 2021 roku Światowym Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem Tygodni jest obniżenie liczby zabitych w wypadkach drogowych. Każdego roku na całym świecie na drogach ginie 1,35 miliona osób. Wypadki drogowe są najczęstszą przyczyną śmierci lub trwałego kalectwa dzieci i młodych ludzi w wieku 5 – 29 lat. Szacuje się, że wypadki drogowe pochłaniają w przybliżeniu 3% PKB, a w krajach o niskich i średnich dochodach do 5% PKB.

Uroczystości pogrzebowe Profesora dr hab. inż. Andrzeja Zalewskiego

data publikacji: 15 stycznia 2021

odbędą się w dniu 18 stycznia 2021 roku o godz.14:00 w kościele Św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie w Warszawie o czym z głębokim smutkiem zawiadamiają koleżanki i koledzy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS.

Odszedł dr hab. inż. Andrzej Zalewski

data publikacji: 13 stycznia 2021

W dniu 8 stycznia 2021 roku odszedł dr hab. inż. Andrzej Zalewski, profesor Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Seminarium ETSC online

data publikacji: 29 grudnia 2020

Pt.: Poprawa bezpieczeństwa lekkich i ciężkich pojazdów ciężarowych.

Komisja Europejska ogłasza duży pakiet inicjatyw dotyczących bezpieczeństwa transportu

data publikacji: 22 grudnia 2020

W dniu 9 grudnia 2020 roku Komisja Europejska przedstawiła nową strategię zrównoważonej i inteligentnej mobilności wraz z planem działania składającym się z 82 inicjatyw, wskazującym kierunki działań na najbliższe lata. Wśród propozycji działań ustawodawczych znalazły się między innymi: zaktualizowane przepisy dotyczące transgranicznego egzekwowania przepisów dotyczących wykroczeń drogowych, sprawności pojazdów, pojazdów zautomatyzowanych i praw jazdy oraz propozycja instalacji automatycznych telefonów alarmowych eCall w motocyklach, ciężarówkach i autobusach. W najbliższym czasie Komisja Europejska będzie pracować nad nowymi wytycznymi dotyczącymi limitów alkoholu we krwi i blokad alkoholowych.

Nowe zestawienia statystyczne na stronach POBR

data publikacji: 18 grudnia 2020

International Transport Forum opublikował nowy raport

data publikacji: 10 grudnia 2020

Międzynarodowe Forum Transportu (ITF) opublikowało raport pn. Bezpieczniejsze ulice miast. Dokument ten ma na celu wsparcie miast w wyznaczaniu celów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz monitorowanie postępów w poprawie bezpieczeństwa na drogach miejskich.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10