]]>
close
EN

Wiadomości

Komisja Europejska ogłasza duży pakiet inicjatyw dotyczących bezpieczeństwa transportu

data publikacji: 22 grudnia 2020

W dniu 9 grudnia 2020 roku Komisja Europejska przedstawiła nową strategię zrównoważonej i inteligentnej mobilności wraz z planem działania składającym się z 82 inicjatyw, wskazującym kierunki działań na najbliższe lata. Wśród propozycji działań ustawodawczych znalazły się między innymi: zaktualizowane przepisy dotyczące transgranicznego egzekwowania przepisów dotyczących wykroczeń drogowych, sprawności pojazdów, pojazdów zautomatyzowanych i praw jazdy oraz propozycja instalacji automatycznych telefonów alarmowych eCall w motocyklach, ciężarówkach i autobusach. W najbliższym czasie Komisja Europejska będzie pracować nad nowymi wytycznymi dotyczącymi limitów alkoholu we krwi i blokad alkoholowych.

Nowe zestawienia statystyczne na stronach POBR

data publikacji: 18 grudnia 2020

International Transport Forum opublikował nowy raport

data publikacji: 10 grudnia 2020

Międzynarodowe Forum Transportu (ITF) opublikowało raport pn. Bezpieczniejsze ulice miast. Dokument ten ma na celu wsparcie miast w wyznaczaniu celów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz monitorowanie postępów w poprawie bezpieczeństwa na drogach miejskich.

IRTAD Road Safety Annual Report, 2020

data publikacji: 26 listopada 2020

International Transport Forum (ITF) opublikowało kolejny Roczny Raport Bezpieczeństwa na Drogach (Road Safety Annual Report 2020). Wg zgromadzonych danych w 2019 roku w większości krajów liczba ofiar śmiertelnych była mniejsza niż średnia z lat 2016-18.

Road Show, promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego – spotkanie online

data publikacji: 16 listopada 2020

W dniu 13.11.2020 o godz. 9.45 emisją on-line programu edukacyjnego Road Show rozpoczęły się obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Polsce. Road Show przybrało formę kontaktu przedstawicieli instytucji zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego (w tym Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia ratunkowego, Służby Więziennej) z młodymi odbiorcami- uczniami szkół ponadpodstawowych.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

data publikacji: 13 listopada 2020

W dniu 15 listopada 2020 roku na całym świecie obchodzony będzie po raz kolejny Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Główne uroczystości obchodów Dnia Pamięci w Polsce od kilku lat odbywają się w Zabawie koło Tarnowa w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny jak również przy pomniku ofiar wypadków i katastrof „Przejście”. W tym roku obchody mają charakter światowy. Razem z nami świętować będą przedstawiciele FEVR, RoadPeac, ONZ, Komisji Europejskiej, Europejskiej Rady ds Transportu ETSC.

Rynek kamperów w Polsce

data publikacji: 6 listopada 2020

Kampery to nowy sposób wakacyjnego podróżowania, nie tylko w pandemii COVID -19. W roku 2020 zainteresowanie takim sposobem podróżowania bardzo wzrosło.

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

data publikacji: 30 października 2020

Instytut Transportu Samochodowego zorganizował kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

JAK ZAPEWNIĆ BEZPIECZNE CHODZENIE PIESZO I JAZDĘ NA ROWERZE PO EUROPEJSKICH MIASTACH

data publikacji: 20 października 2020

W dniu 14 października 2020 roku odbyło kolejne seminarium PIN zorganizowane przez Europejską Radę ds. Transportu ETSC.

ROADPOL Safety Days, 16-22 września 2020 roku

data publikacji: 15 października 2020

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności (European Mobility Week), we wszystkich europejskich krajach prowadzona była kampania pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. Celem kampanii była redukcja liczby ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym, tak aby przynajmniej jednego, dnia nie było ich w ogóle. Czy to się udało?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10