]]>
close
EN

Wiadomości

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

data publikacji: 9 marca 2017

7 marca 2017 r. Instytut Transportu Samochodowego odwiedziła Eva Prudilová przedstawicielka Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, reprezentująca P.A.U. Education z Barcelony, organizację odpowiedzialną za koordynację działań Karty.

Odszedł prof. Ryszard Krystek

data publikacji: 20 stycznia 2017

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 20 stycznia 2017 r. odszedł od nas prof. dr hab. inż. Ryszard Krystek. Wraz z Jego śmiercią straciliśmy nauczyciela, przyjaciela i mentora, znakomitego specjalistę z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego. Współpracownicy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytutu Transportu Samochodowego

Wstępne dane o wypadkach 2016

data publikacji: 17 stycznia 2017

Liczba wypadków drogowych oraz ich ofiar wzrosła w roku 2016 jak wynika ze wstępnych danych Komedy Głównej Policji.

Dlaczego na polskich drogach ginie tak dużo pieszych?

data publikacji: 23 grudnia 2016

Rozmowa z dr hab. inż. Piotrem Olszewskim profesorem Politechniki Warszawskiej i dr inż. Piotrem Szagałą, którzy od kilku lat badają bezpieczeństwo pieszych na polskich drogach.

Nowy spot Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

data publikacji: 30 listopada 2016

Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczyna kampanię społeczną „…nie odchodź, żyj!”. Kampania skierowana jest do pieszych.

Liderzy promocji bezpieczeństwa drogowego wybrani

data publikacji: 28 listopada 2016

25 listopada 2016 roku Kapituła Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego wyróżniła osoby, firmy, media, instytucje i organizacje pozarządowe, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Laureatką w kategorii Osoba roku została Pani Katarzyna Dobrzańska-Junco – założycielka Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Raport Najwyższej Izby Kontroli o działaniach policji i straży miejskich na rzecz bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

data publikacji: 21 listopada 2016

W listopadzie ukazał się kolejny raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, w którym stwierdzono, że działania realizowane przez Policję i straże miejskie na rzecz poprawy w tym zakresie były niewystarczające w stosunku do faktycznego poziomu zagrożenia tej grupy uczestników ruchu drogowego. Zarówno skala, jak i kierunek prowadzonych działań w ograniczonym stopniu wpływały na poprawę poziomu bezpieczeństwa.

Broszura dla rowerzystów

data publikacji: 23 sierpnia 2016

Centrum Komunikacji Społecznej przygotowało broszurę dla rowerzystów: "Dobre maniery - samochody, piesi, rowery".

Folder informacyjno-edukacyjny „Przepis na… bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz aplikacja Going Abroad

data publikacji: 1 lipca 2016

Minister Infrastruktury i Budownictwa, przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Andrzej Adamczyk 30 czerwca 2016 r. podczas konferencji zaprezentował folder informacyjno-edukacyjny „Przepis na… bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz darmową aplikację Going Abroad, przygotowaną przez Komisję Europejską we współpracy z instytucjami właściwymi w sprawach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Badanie prędkości na terenie Mazowsza

data publikacji: 16 czerwca 2016

Od 1 stycznia 2016 roku, zgodnie ze zmianami w odpowiednich ustawach Straże Miejskie i Gminne utraciły prawo do kontroli prędkości (Dz. Ustaw z 9.09.2015 poz. 1335). Zmiana ta spowodowała, że około 400 fotoradarów obsługiwanych przez władze samorządowe, czyli blisko połowa funkcjonujących na polskich drogach, przestała działać. Skuteczny nadzór nad przestrzeganiem prędkości stanowi istotny element systemu zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10