]]>
close
EN

ROADPOL Safety Days, 16-22 września 2020 roku

data publikacji: 15 października 2020

ROADPOL Safety Days, 16-22 września 2020 roku

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności (European Mobility Week), we wszystkich europejskich krajach prowadzona była kampania pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. Celem kampanii była redukcja liczby ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym, tak aby przynajmniej jednego, dnia nie było ich w ogóle. Czy to się udało?

Podsumowanie Dni Bezpieczeństwa ROADPOL.

 

Podczas kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego ROADPOL (więcej o kampanii ==>TUTAJ<==) w 16 krajach udało się  osiągnąć cel zerowej liczby ofiar śmiertelnych w głównym dniu kampanii. W Chorwacji, na Cyprze, w Danii, Estonii, Finlandii, na Węgrzech, w Irlandii, Kosowie, Łotwie, Litwie, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Serbii, Szwajcarii i Portugalii nie odnotowano żadnych śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Niestety, nie wszędzie to się udało - ogółem w tym dniu 34 osoby straciły życie w wypadkach drogowych w krajach biorących udzia, co jest jednak wynikiem znacznie poniżej średniej europejskiej wynoszącej 70 ofiar śmiertelnych dziennie. W Polsce w tym dniu śmierć na drodze poniosło 7 osób.

 

Mimo trwającej pandemii udział w kampanii był wysoki: podczas Dni Bezpieczeństwa ROADPOL-u w 18 krajach odbyło się 336 wydarzeń. Działania obejmowały np. dodatkowe kontrole drogowe oraz inicjatywy podnoszące świadomość zagrożeń w ruchu drogowym, takie jak wystawy i debaty czy symulacje ruchu pojazdów. Około 667 nowych osób podpisało zobowiązanie ROADPOL dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Do projektu dołączyli nowi partnerzy w Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Macedonii Północnej oraz w Dubaju.

 

Dni Bezpieczeństwa ROADPOL-u odbywać się będą co roku w dniach 16-22 września, równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności.

 

Więcej:

https://www.roadpol.eu/index.php

 

Link do konferencji online z 16.09.2020

https://youtu.be/_nl-VYR9S_U