]]>
close
EN

Seminaria International Transport Forum

data publikacji: 22 września 2020

Seminaria International Transport Forum

Bezpieczne ulice w miastach 24 września i 1 października 2020 roku.

W ramach inicjatywy Bezpieczniejsze ulice miasta,  Międzynarodowe Forum Transportu (ITF) organizuje serię seminariów internetowych. W tym celu udostępnia najlepsze praktyki w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach miejskich. W trakcie dwóch seminariów internetowych przedstawione zostaną narzędzia służące do eliminacji wypadków z ciężko rannymi  i ofiar śmiertelnych. Ponadto poruszane będą takie kwestie jak zarządzanie prędkością, projektowanie ulic, analizy statystyczne oraz zaangażowanie szerokiego grona instytucji w poprawę bezpieczeństwa na drodze.

 

Międzynarodowe Forum Transportu organizuje dwa seminaria online:

  • 24 września 2020, godz. 17-18 Bezpieczna prędkość w miastach: projektowanie ulic, ograniczenia prędkości i egzekwowanie prawa

W trakcie seminarium przedstawione zostaną najnowsze strategie dotyczące zmniejszania i egzekwowania ograniczeń prędkości w miastach: Bogota, Fortaleza i Buenos Aires. Miasta te zostały wybrane w ostatniej publikacji ITF dotyczącej najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa na drogach miejskich. Dodatkowo zaprezentowane zostaną strategie wsparcia transportu publicznego w tych miastach, wyzwania w kontekście rozrastającego się parku pojazdów i większego korzystania z motocykli oraz kultury jazdy, a także osiągnięte dotychczas wyniki.

 

rejestracja: https://meetoecd1.zoom.us/webinar/register/WN_uzv16Y7bTTyjffoOHZLxgA

  • 1 października 2020, godz. 17-18  Bezpieczne ulice miast: wyznaczanie niebezpiecznych lokalizacji zanim dojdzie do wypadku drogowego

 

Podczas seminarium dwa miasta Rotterdam i Nowy Jork przedstawią swoje proaktywne podejście do oceny bezpieczeństwa drogowego oparte na ryzyku. Doświadczenia tych miast są zawarte w najnowszej publikacji ITF dotyczącej najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa na drogach miejskich. Wystąpienie skupi się na strategiach wskazywania czynników ryzyka, identyfikacji miejsc wysokiego ryzyka, zanim dojdzie do wypadków oraz aktywnej interwencji.

 

rejestracja: https://meetoecd1.zoom.us/webinar/register/WN_GP3oMrq_R96JRHdXtxPHVQ

 

Przywołany raport dostępny jest tutaj:  https://www.itf-oecd.org/best-practice-urban-road-safety/